Kto?
Jestem absolwentem Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP, zrealizowałem aneks do dyplomu w pracowni Sztuki Operatorskiej na wydziale Sztuki Mediów i Scenografii. Obroniłem też pracę magisterską poświęconą roli systemów identyfikacji wizualnej w SGH. Studiowałem na wydziale Bellas Artes na Universitat Politecnica de Valencia.
Zajmuję się filmem, sztuką net art, video art, found footage i malarstwem.
Co?
Przygotowuję film, który opowiada historię matematyka, który nie potrafi poradzić sobie we współczesnym świecie. Bohater czuje się przytłoczony postępującą dekonstrukcją i relatywizacją pojęć. Szukając prawdy, obiektywnych punktów odniesienia i definicji dochodzi do wniosku, że świat internetu jest bardziej prawdziwy i obiektywny niż życie w tzw. „Realu”. Bohater opiera swoje rozumowanie na fakcie, że wszystkie informacje zawarte w sieci opierają się na kodzie binarnym. Kolory przestają być względne i relatywne – każdy odcień ma swój indywidualny numer określony w tabeli kolorów RGB a wyszukiwarka Google nie wyrzuca wyników równolegle obok siebie, ale kolejno jeden pod drugim nie bojąc się wartościować. Bohater postanawia szukać przyjaciół wśród ludzi znanych z internetu.
Dlaczego?
Celem mojego filmu jest próba logicznej i rzeczowej obrony na pozór absurdalnej i nielogicznej tezy, że życie w internecie jest o wiele bardziej prawdziwe niż życie w tzw. „Realu”. W swoich pracach od lat podejmuję rozmaite wątki jakie pociąga za sobą rozwój sieci internetu, np. poszukiwanie roli i miejsca artysty w obliczu niezwykle dynamicznego rozwoju indywidualnych kanałów nadawania informacji oraz konfrontacja subiektywnej rzeczywistości z obiektywnym i logicznym światem informatyki.
Bardzo istotna jest dla mnie możliwość współpracy z Oskarem Dawickim. Uważam, że zarówno tematyka jak i forma jego prac wiążą się z moimi projektami. Jest dla mnie niezwykle inspirujący i ciekawy.