Zuza Sikorska
koordynatorka programu, superwizorka projektów
Animatorka kultury, kuratorka, producentka wydarzeń społeczno-kulturalnych.Związana z Towarzystwem "ę" od 2006 roku.Koordynatorka projektów “Fotoprezentacje” i “Pracownia Design” łączących energię artystów, naukowców i aktywistów. Art - coach w programie Polska.doc. Prowadzi zajęcia twórcze dla osób uzależnionych w Ośrodku Monar Lipianka.Współpracuje m.in z Fundacją Laury Palmer, Nowym Teatrem w Warszawie oraz Fundacją Nowej Kultury Bęc Zmiana.
Julia Łuczywo
promocja programu
Specjalistka d.s. promocji i PR w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych "ę". Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje przy programach Animatornia, Młode Menedżerki Kultury, Wizjonerzy, Archipelag Pokoleń. Organizatorka koncertów, wystaw i wydarzeń społeczno - kulturalnych.
Agnieszka Salamończyk
administratorka programu
Od ponad dwóch lat wspiera młodych fotografów, filmowców i animatorów w realizacji ich projektów. W ramach projektu "I AM Europe" realizuje działania międzynarodowe dotyczące partycypacji obywatelskiej Europejczyków. Art coach w programie, absolwentka wiedzy o kulturze w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.
Marta Białek – Graczyk
art coach
Prezeska Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", superwizorka linni Otwarty Sektor Kultury, koordynatorka programu "Zoom na domy kultury". Art coach i autorka projektu "1/1 Mistrz i Uczeń". Socjolożka i dziennikarka; absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Laboratorium Reportażu Collegium Civitas. Autorka projektów społecznych i książek poświęconych animacji kultury i działaniom społecznym. Prowadzi szkolenia z zakresu tworzenia i zarządzania projektami społecznymi.
Paulina Czapska
art coach
Członkini Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę”, menedżerka i koordynatorka “Animatorni” oraz programu “Polska.doc”. Art coach i autorka programu "1/1 Mistrz i Uczeń". Dziennikarka, animatorka kultury, miejska aktywistka. Producentka eventów społeczno-kulturalnych. Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i w Laboratorium Reportażu. Uczestniczyła w kursie dokumentalnym w Wajda Studio. Prowadzi warsztaty filmowe, fotograficzne i dziennikarskie. Interesuje ją art coaching.
Agnieszka Pajączkowska
art coach
Animatorka kultury, art coach, kulturoznawczyni; absolwentka i doktorantka
Uniwersytetu Warszawskiego, od 2007 roku związana z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych “ę”. Koordynatorka projektów “Migawki. Spotkania z fotografia”, “Młodzi menedżerowie kultury”, “Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach” oraz “Seminarium Wizualnego”. Absolwentka kursu Art Coachingu. Prowadząc warsztaty współpracuje z licznymi organizacjami i instytucjami kultur, współtworzy również Stowarzyszenie Katedra Kultury.
Kuba Piątek
art coach
Trener i coach w programie Polska.doc. Reżyser filmowy. Z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę" związany od 2002 roku - młody menedżer kultury pierwszej edycji. Koordynator projektu "Videonotacje". Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, potem reżyserię w PWSFTviT w Łodzi, związany z Wajda Studio. Prowadzi warsztaty fotograficzne i filmowe.
Karolina Pluta
art coach
Koordynatorka sieci "Latających Animatorów Kultury". Studiowała polonistykę i stosowane nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z kilkoma organizacjami pozarządowymi - prowadzi szkolenia i warsztaty dla młodych ludzi, pracowników instytucji kultury i seniorów. Ukończyła Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP i kurs artcoachingu. Współpracowała z British Council przy projekcie Creative Cities. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, wspólpracuje z Instytutem Teatralnym przy projekcie Teatranki.
Krzysztof Pacholak
art coach
Koordynator projektu "Fotoprezentacje", koordynował także "Migawki - spotkania z fotografią" oraz projekt "Młodzi menedżerowie kultury". Jeden z trenerów programu Polska.doc. Fotograf i grafik. Ukończył socjologię w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy).
Agata Nowotny
art coach
Ukończyła studia doktoranckie w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się socjologią i antropologią dizajnu, kultury materialnej, kulturą wizualną, badaniami kultury popularnej oraz nowych mediów. Specjalizuje się w jakościowych badaniach społecznych i marketingowych oraz w szkoleniach i warsztatach kreatywnych (dla różnych grup odbiorców: projektantów, przedstawicieli NGO, lokalnych instytucji kultury). Pracuje jako badaczka społeczna w projektach badawczych i animacyjnych. Współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę“, Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia“ i Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej. Wykłada w School of Form - szkole projektowania w Poznaniu.
Ewa Gwiazda
Koordynatorka programu ze strony Fundacji LOTTO Milion Marzeń
Koordynatorka programu ze strony Fundacji LOTTO Milion Marzeń. Na co dzień kreuje, wdraża i nadzoruje działania promujące dostęp do kultury i sztuki, a także sportu. Zajmuje się też strategicznym rozwojem zaangażowania Fundacji w tych obszarach. Pod swoją opieką ma obecnie programy: „1/1 Mistrz i Uczeń” oraz „Kumulacja aktywności”. Z wykształcenia absolwentka Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, z zamiłowania społeczniczka i socjolożka. Szczególnie zainteresowana możliwościami aktywizowania różnych grup ludzi w celu wyrównywania szans społecznych. W imieniu Fundacji LOTTO Milion Marzeń chętnie daje im „wędkę”, lecz nigdy „rybę”.
Maria Seweryn
rada programowa
Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Zadebiutowała w filmie „Kolejność Uczuć” u boku Daniela Olbrychskiego. Zagrała Rosenkranza w słynnym Hamlecie K. Warlikowskiego w Teatrze Rozmaitości. Uznanie widzów zdobyła rolą w kontrowersyjnym Shopping and fucking M. Ravenhilla w reż. P. Łysaka. Jako reżyserka zadebiutowała spektaklem Zaświaty, czyli czy pies ma duszę? na podst. tekstu J. A. Masłowskiego przygotowanym w OCH-Teatrze, w listopadzie odbędzie się premiera kolejnego spektaklu w jej reżyserii „Alicja + Alicja”. Jest członkiem zarządu Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.
Marta Wójcicka
rada programowa
Animatorka, menedżerka i producentka teatralna. Prezeska Stowarzyszenia Studio Teatralne „Koło”. Koordynatorka wydarzeń kulturalnych EXPO 2000 w Hanowerze, stażystka Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku. Animatorka kultury, od 2000 roku autorka i realizatorka projektów Stowarzyszenia ArtAnimacje (m.in. Projekt Folklor w CSW Zamek Ujazdowski). Twórczyni takich wydarzeń kulturalno - społecznych jak Przetwory – akcja twórczego recyklingu, Pzoty – projekt dla dzieci czy Fabryka Snów - projekt teatralny.
Piotr Stasik
rada programowa
Współzałożyciel Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" i wieloletni prezes Zarządu, koordynator projektu "Przedszkole Filmowe". Socjolog (absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW), reżyser filmów dokumentalnych (absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy). Od 1996 roku zaangażowany w pracę w organizacjach pozarządowych. Autor filmów i reportaży fotograficznych o projektach społecznych. Twórca filmów dokumentalnych m.in. "7 razy Moskwa", "Po kolei" oraz "Dziennik z Podróży".