Iwo Kondefer
projekt filmowy

Kto?

Jestem absolwentem Przedszkola Filmowego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, gdzie zrealizowałem swój pierwszy film dokumentalny.
Obecnie studiuję reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Wcześniej próbowałem studiować filozofię, ale skończyło się to pracą m.in. na kasie w kinie albo za barem.
Współtworzyłem wiele reportaży filmowych i wyreżyserowałem trzy krótkometrażowe filmy (za film pt. „Wszystko” dostałem m.in. Grand Prix na festiwalu OKFA i byłem nominowany do plebiscytu portalu Stopklatka i Kino Polska na Offowe Odkrycie Roku).
Współpracowałem m.in. z portalem e-teatr.tv i Nadarzyńskim Ośrodkiem Kultury.

Co?

Chcę zrealizować film dokumentalny o Aldonie Plewińskiej – niepełnosprawnej fotomodelce, która urodziła się bez rąk i nogi i która obecnie zaczyna robić coraz większą karierę.

Chcę zrealizować film dokumentalny o Aldonie Plewińskiej – niepełnosprawnej fotomodelce, która urodziła się bez rąk i nogi i która obecnie zaczyna robić coraz większą karierę.
Moja bohaterka liczy, że poprzez fotomodeling zachęci niepełnosprawnych do nietypowych działań i otworzy na nie polskie społeczeństwo. Sama z reguły wybiera kontrowersyjne tematy na zdjęcia (za które jest często krytykowana) – pozowała m.in. jako konająca ofiara tortur, albo fantastyczny manekin. Jej największym marzeniem jest bycie sławną i wejście w świat celebrytów.
Drugim, może nawet ważniejszym dla mnie tematem, jest pokazanie ogromnej wewnętrznej siły która według mnie jest w Aldonie.

Dlaczego?

Chcę zrealizować ten film, ponieważ fascynuje mnie energia mojej bohaterki i jej próby przekraczania własnych ograniczeń.
Myślę również, że jest bardzo mało filmów dokumentalnych o niepełnosprawnych, które wykraczałby poza schemat telewizyjnego, społecznego reportażu o trudach ich codziennego życia.
Chciałbym, żeby mój film poruszał inną problematykę i nie skupiał się na perspektywie niepełnosprawności mojej bohaterki.
Interesują mnie również mechanizmy zdobywania sławy i reguły jakimi rządzi się show biznes i liczę, że dzięki temu filmowi uda mi się to pokazać.
Marzę również o tym, że mój dokument pomoże wypromować Aldonę jako fotomodelkę.

fot. Alicja Szulc

fot. Alicja Szulc

 

1/1 Mistrz i Uczeń

Projekt Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę” realizowany w partnerstwie z Fundacją LOTTO Milion Marzeń, finansowany ze środków Fundacji LOTTO Milion Marzeń.

Design: Czosnek Studio
Engine: Macchiato Code

Patroni medialni: