Magdalena Przygońska
animacja kultury

Kto?

Polonistka i bohemistka, samozwańcza animatorka kultury. Od pięciu lat działam w organizacjach pozarządowych. Obecnie pracuję w FRSE przy unijnych programach edukacyjnych. Swój pierwszy samodzielny projekt animacyjny zrealizowałam z seniorami z warszawskich Bielan – nagrałyśmy audiobooka z wierszykami Jana Brzechwy. Mieszkam w Warszawie, mam dwa koty.

Co?

Cykl warsztatów twórczych z seniorami. Ich motywem przewodnim będzie storytelling, czyli sztuka opowiadania. Spróbujemy ocalić od zapomnienia stare polskie podania i legendy. Nasze działania będą miały charakter międzypokoleniowy – do projektu zaprosimy dzieci z
okolicznych przedszkoli. Wspierać nas będzie Pani Zofia Zaorska, twórczyni projektu Szkoła SuperBabci i SuperDziadka.

Dlaczego?

Chcę kontynuować działania z seniorkami, bo czuję, że przy poprzednim projekcie ich potencjał nie został w pełni wykorzystany. I tym razem będziemy zajmować się słowem – tradycja ustna, niematerialne dziedzictwo kulturowe to z racji wykształcenia ważne dla mnie tematy.
Udział w projekcie “1/1 Mistrz Uczeń” i pracę z mentorem traktuję jako szansę na rozwój i wzmocnienie w roli animatora kultury.

fot. Alicja Szulc

1/1 Mistrz i Uczeń

Projekt Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę” realizowany w partnerstwie z Fundacją LOTTO Milion Marzeń, finansowany ze środków Fundacji LOTTO Milion Marzeń.

Design: Czosnek Studio
Engine: Macchiato Code

Patroni medialni: