Maria Dworak
animacja kultury

Kto?

Jestem psychologiem. Moją wielką pasją jest praca z ludźmi i odkrywanie tego, co się w nich kryje. Prywatnie kocham poczucie wolności. To właśnie dają mi podróże, autostop, góry, sport, kontakt z naturą oraz innymi ludźmi i kulturami. Amatorsko też fotografuję, wychwytując chwile przede wszystkim w drodze, z plecakiem na plecach.

Co?

Projekt fotograficzny. Kraków. Mistrz i uczeń. Fotograf i podopieczny, dorosły i dziecko, mentor i ja. Relacja. Więź. Życie codzienne uczestników i przestrzeń, w której funkcjonują. Ulice. Dzielnice. Skwery. Bramy. Klatki. Podwórka. Miejsca, gdzie dzieciaki przebywają, gdzie się bawią, gdzie spędzają wolny czas. Wspólne warsztaty, sesje, plener. Wystawa.

Projekt fotograficzny, w którym fotografia posłuży za narzędzie interwencji socjalnej. W projekcie wezmą udział podopieczni organizacji pracujących z dziećmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Wraz ze swoimi mistrzami – fotografami, w relacji indywidualnej, zgłębiać będą tajniki tejże sztuki, fotografując życie codzienne, postacie i przestrzeń, w której funkcjonują. Projekt jest okazją, aby dzieci pokazały ulice, dzielnice, miejsca, gdzie przebywają, gdzie się bawią, gdzie spędzają wolny czas tak jak sami je widzą. Program będzie się opierał na spotkaniach uczniów i mistrzów, warsztatach, sesjach i plenerach. Produktem finalnym będzie wspólna wystawa.

Dlaczego?

Marzy mi się, by poprzez realizację tego projektu czyjś świat stał się lepszy, ciekawszy, a życie w Krakowie przyjemniejsze. Co jeszcze? To okazja by uczyć się jak dawać możliwość rozwoju innym. Chcę tworzyć, organizować, wymyślać, poszerzać horyzonty, inspirować, dawać możliwości i pokazywać alternatywę. Bardzo liczę na moją mentorkę, animatorkę kultury i historyka sztuki, panią Zofię Bisiak. Chcę uczyć się od mistrza!

fot. Alicja Szulc

fot. Alicja Szulc

1/1 Mistrz i Uczeń

Projekt Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę” realizowany w partnerstwie z Fundacją LOTTO Milion Marzeń, finansowany ze środków Fundacji LOTTO Milion Marzeń.

Design: Czosnek Studio
Engine: Macchiato Code

Patroni medialni: