Zuzanna Nadzieja
fotografia dokumentalna

Kto?

Jestem studentką Sztuki Rejestracji Obrazu na Poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Cały czas zbliżam się do poznania samej siebie. Próbuję nadać formę moim doznaniom i uwiecznić swoje zmagania w poznawaniu świata.

Co?

W programie “1/1 Mistrz i Uczeń” będę realizowała projekt mający na celu utrwalenie pamięci o mikro życiu trwającym jeszcze w coraz częściej likwidowanych budkach dróżniczych i nastawniach.

Dlaczego?

Konieczność dojazdów pociągiem sprawia, że jadąc niespiesznie można wiele uwagi poświęcić na cyzelowanie drobiazgów za oknem. Pewnego razu oczarował mnie widok nastawni skąpanej w kwiatach – jak chatka czarownicy całkowicie nieprzystająca do technicznej infrastruktury kolei. Niestety, od pewnego czasu konsekwentnie znikają z krajobrazu te udomawiane przestrzenie na rzecz bezdusznych automatów. Chcę zdążyć przenieść do pamięci choć część z tych klimatów.

fot. Alicja Szulc

fot. Alicja Szulc

1/1 Mistrz i Uczeń

Projekt Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę” realizowany w partnerstwie z Fundacją LOTTO Milion Marzeń, finansowany ze środków Fundacji LOTTO Milion Marzeń.

Design: Czosnek Studio
Engine: Macchiato Code

Patroni medialni: