Projekt Marcina Nowickiego prężnie się rozwija. Podczas pierwszego spotkania z mentorem, Jerzym Porębskim, omawiane były różne aspekty tworzenia prac w przestrzeni publicznej. Wspólnie zastanawiali się nad problemem szumu informacyjnego, wielości komunikatów obecnych w przestrzeni wspólnej oraz nad dwoma skrajnymi kierunkami działania projektanta - wprowadzeniem chaosu oraz wprowadzeniem porządku do zastanej przestrzeni. Poruszany był problem użycia medium, oraz doboru odpowiednich środków - narzędzi wypowiedzi. Wspólnie próbowali zdefiniować czym tak naprawdę jest dziś plakat w mieście i jaką pełni rolę.
Ważnym wątkiem w dyskusji był temat roli i znaczenia komunikatów wizualnych podczas demonstracji ulicznych. Pojawiały się pytania o siłę i sposób jego oddziaływania na odbiorcę, oraz o postawie jaka powinna cechować autora prac w przestrzeni miejskiej.
Marcin pracuje nad pomysłem budowy większej platformy internetowej skupiającej informacje na temat prac oraz tekstów krytycznych dotyczących artefaktów zaistniałych poza galeriami i muzeami - występujących w przestrzeni ulicy, placu. Serwis internetowy skupiał by grupy i środowiska niezależnych grup aktywistów, artystów, architektów, fundacji i grup wsparcia dla miejskich działań, pozwalałby im się wzajemnie komunikować i wspierać w działaniach oraz pozostawiałby możliwość komentarzy odbiorcy oraz wyrażenia opinii na temat zasadności podejmowanych działań w przestrzeni wspólnej. Trwają rozmowy z zainteresowanymi tematem środowiskami i stowarzyszeniami, oraz powstają kolejne pomysły na sposób komunikowania projektu jako informacji miejskiej.